Home Наш досвід Випадок лікування артеріовенозної мальформації підкіркової ділянки

Випадок лікування артеріовенозної мальформації підкіркової ділянки

Церебральні артеріовенозні мальформації (АВМ) трапляються приблизно у 0,02 % дорослого населення . АВМ діагностують переважно в осіб молодого та середнього віку. Так, за даними метааналізу, середній вік установлення діагнозу АВМ становить 33,7 років . Близько 10 % від усіх АВМ головного мозку розташовані в підкіркових структурах — базальних гангліях, таламусі та острівці.АВМ підкіркових структур мають агресивніший природний перебіг порівняно із АВМ кіркової локалізації зі щорічним ризиком кро-вовиливу 10–34 % та смертності до 62,5 %. I.G. Fleetwood та співавт. повідомили, що протягом 15-річного періоду спостереження 72 % хворих з підкірковими АВМ мали кровотечу, а у 86 % хворих із кровотечею розвинувся геміпарез або геміплегія. Проблеми, пов’язані з мікрохірургічною резекцією підкіркових АВМ, призвели до визнання їх деякими хірургами «неоперабельними».

Мікрохірургія асоціюється з високим ризиком післяопераційного погіршення, особливо при глибинних локалізаціях, тоді як ендоваскулярне та/або радіохірургічне лікування можуть мати кращі клінічні результати. Радіохірургічне лікування АВМ підкіркової локалізації пов’язане зі значними ускладненнями та ризиком розриву в післяопераційний період, і нижчими показниками облітерації порівняно з АВМ іншої локалізації . А повільний ефект від радіохірургії є обмеженням у лікуванні підкіркових АВМ із геморагічним дебютом, оскільки ризик ранньої кровотечі не зменшується.Проведено декілька досліджень, які порів-нювали результати ендоваскулярного, нейрохірургічного і радіохірургічного лікування та їх поєднання.

Ендоваскулярна емболізація підкіркових АВМ була безпечнішою та ефективнішою . Сучасний ендоваскулярний інструментарій із використанням емболізувальних речовин, які поступово оклюзують просвіт судин (Onyx 18, EV3-Covidien, Irvine, California), і гнучкі мікрокатетери дають змогу інтервенційним нейрорадіологам провести безпечну лікувальну емболізацію підкіркової АВМ, особливо у пацієнтів із високим ризиком кровотечі.

Приклад лікування АВМ підкіркової ділянки: А — комп’ютерна томографія. Гематома таламуса в результаті розриву мальформації; Б — церебральна ангіографія: АВМ під-кіркової ділянки з інтранідальною аневризмою в структурі мальформації; В — церебральна ангіографія: емболізат у структурі мальформації; Г — комп’ютерна томографія головного мозку через 14 днів: резорбція гематоми та емболізат у структурі мальформації;Д і Е — контрольна ангіографія через 7 міс: тотальне виключення мальформації з кровотоку.

Записатися на консультацію

  • Консультації проводяться в робочі дні, з понеділка по п'ятницю, з 8.30 до 16.30.
  • Консультації проходять на 8 поверсі будівлі Центру в консультативному кабінеті (в холі навпроти ліфта).
  • ДУ «НПЦЕНРХ НАМН України» - це державна установа, тому консультації проводяться БЕЗКОШТОВНО
  • У більшості випадків пацієнти чекають консультації не більше години. Тривалість консультації в середньому становить близько півгодини
calendar
captcha captcha

ТЕЛЕФОНИ

Ми будемо тримати вас в курсі свіжих новин

Ок

Щиро дякуємо за Ваш відгук, нам дуже приємно. Він з'язвиться на сайті одразу після модерації

Ок

Дякуємо! Наш спеціаліст зв'яжеться з Вами у найближчий час

Ок