Home Комп’ютерна томографія

Комп’ютерна томографія

Комп’ютерна томографія і її особливості

Комп’ютерна томографія – це метод, який уможливлює пошарове дослідження органів і їх внутрішньої структури. В основі цього методу лежить той факт, що різні по щільності тканини по-різному поглинають рентгенівські промені. Отримані дані фіксуються і обробляються комп’ютером.

Переваги комп’ютерної томографії

результати комп'ютерної томографії

  • комфортність проведеного дослідження з точки зору пацієнта;
  • висока швидкість проведеного дослідження;
  • можливість відтворити тривимірну реконструкцію зображення;
  • можливість швидко досліджувати судинну систему пацієнта, а саме: головний мозок, нирки, серце та інші органи.

Показання та протипоказання до КТ

Рентгенівська КТ виявляється незамінною при діагностиці ранніх ознак хвороби, коли скарги у хворих ще відсутні (типовий приклад – пухлинні поразки). Така діагностика можлива при профілактичному огляді . Важливо відзначити, що інші методи досліджень не здатні дати подібних результатів. За допомогою КТ можна виявити майже всі типи уражень головного мозку – від травматичних ушкоджень, пухлин і кіст, до інфарктів і крововиливів. Єдиним абсолютним протипоказанням для проведення даної процедури є вагітність.

Техніка проведення КТ

Для проведення дослідження пацієнт поміщається на спеціальний стіл томографа. Променева трубка здійснює кругові рухи і робить ряд знімків (це не що інше, як пошарове сканування тканин тіла). Далі зображення передаються в комп’ютер для обробки. Вони можуть бути роздруковані на рентгенівській плівці або записані на диск.

Безпека

Сучасні технології дозволили значно зменшити дозу променевого навантаження і, в той же час, збільшити швидкість сканування практично в 2 рази. Також стало можливим аналізувати хімічний склад тканин і на основі цих даних диференціювати свіжу і давню кров в крововилив головного мозку, подагричні відкладення в суглобах кистей і стоп, ступінь ураження сухожиль і зв’язок, конкремети сечовивідних шляхів, оцінювати перфузію легень, життєздатність міокарда і т.д.

General Electric — GE Optima CT660

томограф

GE Optima CT660 – сучасний апарат для високошвидкісної мультіспіральной комп’ютерної томографії з інноваційним програмним забезпеченням. Він створює до 64 зображень – зрізів за один оборот комплексу «випромінювач – детектори», що істотно прискорює процес діагностики і підвищує її якість. Тепер стала доступною візуалізація динамічних анатомічних структур (серце, грудна клітка, суглоби в русі …) Крім того, можна обстежити без анестезії людей, нездатних тривалий час зберігати нерухоме положення тіла (маленькі діти, пацієнти з неврологічними захворюваннями і т.д.).

Переваги

  • Виконується детальне дослідження будь-яких органів і їх частин: мозку, легенів, печінки, кожної з чотирьох камер серця.
  • Передбачена синхронізація процесу сканування з роботою вбудованого автоматичного ін’єктора, що вводить в судини контрастні речовини. Проводиться ретельна «промальовування» судин, визначається локалізація патологічних утворень, в тому числі, атеросклеротичних бляшок і тромбів. Важко переоцінити потенціал нового апарату в онкологічних дослідженнях.
  • Обстеження пропонується і дітям, і дорослим, в тому числі, людям з надмірною вагою (до 227 кг). Процедура комфортна, оскільки займає кілька хвилин, а новітнє програмне забезпечення підлаштовує апарат не тільки до того чи іншого типу обстеження, а й до індивідуальних особливостей кожного пацієнта, враховуючи і вік, і статура. При нижньому положенні столу на нього можна без труднощів перемістити пацієнта з інвалідного візка.
  • Optima CT660 з технологією ASiR дозволяє зменшити дозу рентгенівського опромінення, яку отримують пацієнти, до 40% без втрати якості. Система економічна в споживанні електроенергії, відрізняється високою рентабельністю і компактним дизайном. Ідеально підходить для використання в клініках і лікарнях загального профілю.
  • Трубка Perfomix ™ 40, оснащена генератором потужністю до 120 кВт, забезпечує досягнення максимальної сили тока800 мА. Це дозволяє: відображати структури меншого розміру в найдрібніших деталях; уникнути втрати якості зображень і зниження швидкості процедури при обстеженні великих пацієнтів; знизити рівень шуму при проведенні кардіологічних досліджень та інших сканах з більшою швидкістю обертання датчика
  • Серце цього сканера, детектор Gemstone ™, який виготовлений з нового матеріалу на основі кристалів граната і є технологічним проривом. Детектор став надійною платформою для отримання ультрапрецізіонной інформації навіть для найбільш маленьких структур.
  • Optima CT660 задовольняє вимогам сучасного медичного обладнання. Апарат включає в себе передові технології і додатки. Зокрема, згадана раніше технологія ASiR, дозволяє знизити дозу опромінення, а Volume Helical Shuttle забезпечує збір даних для динамічної об’ємної 4D візуалізації. Це забезпечує дуже великий динамічний охоплення до 31.25 см. Тому нова КТ-платформа Optima також ідеально підходить для використання в університетах, приватних лікарняних мережах і установах міжрегіональної практики.
  • Технологія ASiR дозволяє зменшити дозу рентгенівського опромінення, яку отримують пацієнти, до 40 відсотків. Це, в першу чергу, необхідно дітям, а також пацієнтам, які проходять кілька КТ-досліджень за короткий період часу. Цей комп’ютерний томограф, який дозволяє проводити повне дослідження грудної клітки, черевної порожнини і області тазу за 10 секунд
  • Використання технології ASiR робить його доступним всім категоріям користувачів і пацієнтів для дуже широкого спектру КТ-досліджень, в тому числі при діагностиці серцево-судинних і онкологічних захворювань, а також при наданні допомоги пацієнтам, постраждалим в ДТП.
  • ASiR також передовий метод реконструкції зображень. Як правило, зниження дози випромінювання призводить до появи шуму і артефактів на зображеннях. Новаторська технологія адаптивної статистичної інтерактивної реконструкції ASiR, створена компанією GE, дозволяє вирішити цю проблему, не просто маскуючи шуми, а повністю видаляючи їх. Таким чином, технологія ASiR підвищує якість зображень, покращуючи низькоконтрастну дозвіл при збереженні анатомічної деталізації.
  • При кардіологічних дослідженнях комбінація алгоритму ASiR і технології SnapShot Pulse забезпечує ще більше зниження дози- до 83%.

Система Optima CT660 не є небезпечною для навколишнього середовища, так як. її деталі підлягають ремонту і повторній переробці при закінченні терміну служби, а інновації в електроніці скорочують споживання електроенергії на 60% при використанні енергозберігаючого режиму.

Записатися на консультацію

  • Консультації проводяться в робочі дні, з понеділка по п'ятницю, з 8.30 до 16.30.
  • Консультації проходять на 8 поверсі будівлі Центру в консультативному кабінеті (в холі навпроти ліфта).
  • ДУ «НПЦЕНРХ НАМН України» - це державна установа, тому консультації проводяться БЕЗКОШТОВНО
  • У більшості випадків пацієнти чекають консультації не більше години. Тривалість консультації в середньому становить близько півгодини
calendar
captcha captcha

ТЕЛЕФОНИ

Ми будемо тримати вас в курсі свіжих новин

Ок

Щиро дякуємо за Ваш відгук, нам дуже приємно. Він з'язвиться на сайті одразу після модерації

Ок

Дякуємо! Наш спеціаліст зв'яжеться з Вами у найближчий час

Ок