Home Записи Премія імені Віктора Івановича Щеглова

Премія імені Віктора Івановича Щеглова

Премія імені Віктора Івановича Щеглова

Номінація 2020 року: «ІНТЕГРАЦІЯ УКРАЇНСЬКОЇ ЕНДОВАСКУЛЯРНОЇ НЕЙРОРЕНТГЕНОХІРУРГІЇ У СВІТОВЕ ЦИФРОВЕ СУСПІЛЬСТВО»

Один з базових принципів реформування медицини в Україні – інтеграція у міжнародний медичний та науковий простір, що досягається впровадженням відповідних інструментів та розвитком інфраструктури електронного врядування. Однією з форм надання медичної допомоги, яка є пріоритетною для розвитку у період пандемії, є дистанційна медицина, яка також базується на інформаційно-комунікаційних технологіях.

 

Цифровізація – це насичення фізичного світу електронно-цифровими пристроями, засобами, системами та налагодження електронно-комунікаційного обміну між ними, що фактично уможливлює інтегральну взаємодію віртуального та фізичного, тобто створює кіберфізичний простір.

 

Сфери життєдіяльності (освіта, медицина, транспорт та ін.), що модернізуються завдяки цифровим технологіям, стають набагато ефективніші та створюють нову цінність та якість. Цифровізація повинна бути спрямована на створення переваг у різноманітних сферах повсякденного життя, в першу чергу підвищення якості надання послуг з охорони здоров’я.

 

Цифровізація медицини – це життєва необхідність її розвитку та ефективного надання медичних послуг. Медична інформація, що міститься в медичних паперових картках, повинна залишитися в минулому.

 

Згідно «Концепції розвитку цифрової економіки та суспільства України на 2018 – 2020 роки» Кабінету міністрів України цифрова медицина Держави повинна забезпечувати взаємодію між пацієнтами, медичними працівниками та установами за допомогою інформаційно-комунікаційних та цифрових технологій. Перехід медичного документообігу України у електронний формат — одне з головних завдань цифрової медицини. Створення повноцінної цифрової медичної платформи (Electronic Health Record, EHR) є важливим кроком до цифровізації медичних та супутніх послуг, а також взаємодії операторів цієї сфери. EHR – це динамічний набір систематизованих електронних даних про стан здоров’я окремого пацієнта, що забезпечує інформаційний обмін між учасниками процесу виробництва та споживання медичних послуг. Важливим елементом розбудови цифрової медицини є впровадження телесистем для надання дистанційних медичних послуг громадянам та підтримки роботи лікарів, особливо в сільській місцевості. Медицина трансформується: періодична діагностика стає онлайн-діагностикою; „Інтернет речей” дозволяє за допомоги датчиків та сенсорів здійснювати постійний моніторинг стану здоров’я людини; оператори медичних та супутніх послуг та інфраструктури стають учасниками цифрових платформ – усе це впливає на якість, ефективність та функціональність системи медичної допомоги та супроводу громадян.

 

Цифровізація медицини повинна орієнтуватися на міжнародне, європейське та регіональне співробітництво з метою інтеграції України до ЄС, виходу на європейський і світовий ринок.

 

Прискоренню цифровізації медичної галузі буде сприяти упровадження стимулів та мотивацій для заохочення лікарів та науковців до цифрових технологій. Тому Премія імені В.І. Щеглова буде призначатися у 2020 році за інтеграцію української ендоваскулярної нейрорентгенохірургії у світове цифрове суспільство.

Записатися на консультацію

  • Консультації проводяться в робочі дні, з понеділка по п'ятницю, з 8.30 до 16.30.
  • Консультації проходять на 8 поверсі будівлі Центру в консультативному кабінеті (в холі навпроти ліфта).
  • ДУ «НПЦЕНРХ НАМН України» - це державна установа, тому консультації проводяться БЕЗКОШТОВНО
  • У більшості випадків пацієнти чекають консультації не більше години. Тривалість консультації в середньому становить близько півгодини
calendar
captcha captcha

ТЕЛЕФОНИ

Ми будемо тримати вас в курсі свіжих новин

Ок

Щиро дякуємо за Ваш відгук, нам дуже приємно. Він з'язвиться на сайті одразу після модерації

Ок

Дякуємо! Наш спеціаліст зв'яжеться з Вами у найближчий час

Ок