Home Наш досвід Випадок ендоваскулярного лікування аневризми правої перикальозної артерії на фоні ангіоспазму

Випадок ендоваскулярного лікування аневризми правої перикальозної артерії на фоні ангіоспазму

Клінічно симптомний ангіоспазм, що призводить до відстроченої ішемії та формування стійкого неврологічного дефіциту, спостерігається приблизно у 30-80% пацієнтів із субарахноїдальним аневризматичним крововиливом. В невеликій кількості випадків ангіоспазм може залишатися протягом тривалого часу. Внутрішньоартеріальне введення судинорозширювальних засобів є одним із методів, що використовується для терапії ангіоспазму судин. В даному випадку у пацієнтки на фоні розриву аневризми сформувався ангіоспазм більше 70% відділів А2-А3 до рівня дистальної аневризми передньої мозкової артерії , що утруднює навігацію мікрокатетера з провідником в разі використання ендоваскулярного методу. В таких випадках ми використовуємо суперселективну інфузію мало-титрованого розчину папаверину та німотопу. Такі випадки є рідкісними , тому наводимо цей приклад виключення аневризми з кровотоку.

Пацієнтка Ю. 1955 р.н. госпіталізована 19.02.2021 року  із скаргами на сильний головний біль , захворіла раптово 11.02.21. За даними МРТ та КТ головного мозку виявлено мішкоподібну аневризму правої перикальозної артерії. 19.02.21  проведена фармакоангіопластика та ендоваскулярна реконструктивна оклюзія мішкоподібної аневризми правої перикальозної артерії.

Рис. 1 . Виражений ангіоспазм в передній мозковій артерії при наявності аневризми в ділянці А2-А3.

 

Рис.2. Суперселективна ангіографія (Робоча проекція, в якій проводилася оклюзія аневризми).

 

Рис. 3. Нативний знімок після заповнення порожнини аневризми трьома «койлами» . Пришийкова оклюзія. Прохідність всіх, оточуючих аневризму, судин збережена.

 

Рис.4. Останній контрольний знімок після фармакоангіопластики, відновлено функцію передньомозкових та передньосполучної артерії за рахунок ангіопластики.

 

Рис.5. МСКТ головного мозку в режимі ангіографії. 23.02.21 – Стан після ендоваскулярного виключення МА перикальозного відділу правої ПМА. Зберігається кровотік по передньомозкових-передньосполучній артеріях.

 

Ускладнень не було. Хвора без вогнищевої неврологічної симптоматики , ходить. Виписана з відділення під нагляд невролога.

Записатися на консультацію

  • Консультації проводяться в робочі дні, з понеділка по п'ятницю, з 8.30 до 16.30.
  • Консультації проходять на 8 поверсі будівлі Центру в консультативному кабінеті (в холі навпроти ліфта).
  • ДУ «НПЦЕНРХ НАМН України» - це державна установа, тому консультації проводяться БЕЗКОШТОВНО
  • У більшості випадків пацієнти чекають консультації не більше години. Тривалість консультації в середньому становить близько півгодини
    calendar
    captcha captcha

ТЕЛЕФОНИ

Ми будемо тримати вас в курсі свіжих новин

Ок

Щиро дякуємо за Ваш відгук, нам дуже приємно. Він з'язвиться на сайті одразу після модерації

Ок

Дякуємо! Наш спеціаліст зв'яжеться з Вами у найближчий час

Ок