Home Наш досвід Випадок комбінованого лікування гіперваскуляризованих пухлин хребта

Випадок комбінованого лікування гіперваскуляризованих пухлин хребта

Пухлини хребта часто є чинником, який погіршує якість життя пацієнта. Не завжди можна досягти бажаний клінічний результат (зменшення інтенсивності болю, забезпечення стабільності хребта) при використанні методів консервативної терапії та місцевого опромінення. Оскільки метою спінальної хірургії є не лише вида-лення вогнища, а і виконання достатньої декомпресії нервових структур, запобігання компресії та забезпечення стабільності хребта, гіперваскуляризованість новоутворень, розташованих у тілі чи інших структурах хребця, підвищує рівень періопераційних ускладнень, може унеможливити виконання запланованого обсягу операції. Злоякісні новоутворення метастазують у хребетний стовп у 30–70 % випадків. Найчастіше в хребет метастазують пухлини молочної залози, легень, простати, нирки. До гіперваскуляризованих пухлин належить нирково-клітинний рак. Також предметом нашої уваги є підхід до лікування агресивних спінальних гемангіом, які є найчастішими доброякісними пухлинами хребта. Спінальні гемангіоми зазвичай мають асимптомний перебіг, 3,7 % є симптома-тичними, 1,0 % мають неврологічну маніфестацію – агресивні гемангіоми, які поширюються епідурально навколо спинного мозку та/або корінцевих нервів, що призводить до появи мієлопатії та радикулопатії відповідно.

Незважаючи на рідкість агресивних спінальних гемангіом, ця патологія, маючи доброякісний характер, може спричинити грубий неврологічний дефіцит, нижню параплегію, порушення функції тазо-вих органів без належної декомпресії та стабілізації. У разі агре-сивних гемангіом за появи тяжкого чи швидко прогресуючого неврологічного дефіциту, необхідно застосовувати хірургічний метод лікування.Існує декілька хірургічних підходів до лікування пацієнтів з агресивними гемангіомами хребта: декомпресія, gross-total резекція, en bloc-резекція. Опромінення, емболізація, вертебропластика та введення етанолу також застосовують у поєднанні з виконанням відкритого хірургічного втручання. Незважаючи на різноманітність доступних варіантів лікування, оптимальна стратегія не є однозначною. Агресивні гемангіоми не часто трапляються, що ускладнює проведення великих досліджень . Хірургічне втручання виконують в обсязі декомпресії та стабілізації. Відкрите хірургічне втручання при гіперваскуляризованих пухлинах хребта, зокрема при агресивних гемангіомах зазвичай асоціюється з масивною крововтратою, яка становить загрозу для життя пацієнта . В ослаблених пацієнтів з обтяженим онкологічним анамне-зом підвищується ризик виникнення післяопераційних ускладнень у зв’язку з крововтратою. Зменшення об’єму крововтрати можливе за умови використання доопераційної внутрішньоартеріальної емболізації.

Клінічний випадок №1: А, Б – МРТ ГВХ, сагітальна (А) і аксіальна (Б) проекція, виконана після першої спроби хірургічного лікування. МР-ознаки пухлини на рівні Th7 з компресією спинного мозку та корінцевих нервів; В–Д – САГ, виконана на чотирьох рівнях. Живлячі артерії на рівні Th7 і суміжному рівні справа та зліва. Ангіоархітектоніка пухлини свідчить про її гіперваскуляризованість; Е–И – суперселективна САГ, що супроводжувалась емболізацією пухлиниз 4 живлячих артерій. Візуалізація тотальності виключення кровопостачання пухлини на рівні Th7; К – інтраопераційний знімок. Задній серединний доступ, контрольованість кровотечі при виконанні резекції пухлини, транспедикулярної стабілізації.

Записатися на консультацію

  • Консультації проводяться в робочі дні, з понеділка по п'ятницю, з 8.30 до 16.30.
  • Консультації проходять на 8 поверсі будівлі Центру в консультативному кабінеті (в холі навпроти ліфта).
  • ДУ «НПЦЕНРХ НАМН України» - це державна установа, тому консультації проводяться БЕЗКОШТОВНО
  • У більшості випадків пацієнти чекають консультації не більше години. Тривалість консультації в середньому становить близько півгодини
    calendar
    captcha captcha

ТЕЛЕФОНИ

Ми будемо тримати вас в курсі свіжих новин

Ок

Щиро дякуємо за Ваш відгук, нам дуже приємно. Він з'язвиться на сайті одразу після модерації

Ок

Дякуємо! Наш спеціаліст зв'яжеться з Вами у найближчий час

Ок