Home Наш досвід Випадок кліпування розірваної мішковидної анервизми передньої мозкової — передньої сполучної артерій

Випадок кліпування розірваної мішковидної анервизми передньої мозкової — передньої сполучної артерій

У багатьох популяційних дослідженнях комплекс передньої мозкової — передньої сполучної артерії (ПМА–ПСА) є найчастішим місцем внутрішньочерепних аневризм . Це найскладніші аневризми переднього напівкільця внаслідок особливостей ангіоархітектоніки та гемодинаміки ділянки ПМА–ПСА, частих анатомічних варіацій, глибокого міжпівкульного розташування, і небезпеки ушкодження судин-перфорантів із післяопераційним неврологічним дефіцитом. Когнітивна дисфункція та дисбаланс електролітів також є нерідкісними ускладненнями після мікрохірургічного кліпування аневризм ПСА навіть серед досвідчених нейрохірургів.

Головна мета кліпування — повна оклюзія аневризми при збереженні прохідності артерії та перфорантів. Хірургічна траекторія має забезпечити оптимальну візуалізацію комплексу ПМА–ПСА з мінімальною фронтальною ретракцією мозку. Процедура потребує розуміння 3D-анатомії комплексу ПМА–ПСА та її перфорантів і не лише технічних навичок, а і клопіткої дисекції шийки із багаторазовим накладанням тимчасових та пілотних кліпс. Це особливо важливо у випадках комплек-сних, великих та гігантських аневризм.

Пацієнт 45 років із спонтанним субарахноїдальним крововиливом:A — комп’ютерна томографія головного мозку: стрілкою показано крововилив; Б — цифрова субтракційна ангіографія: візуалізується аневризма передньої сполучної артерії (стрілка); В — цифрова субтракційна ангіографія після кліпування:в проекції шийки — кліпса. Аневризма не заповнюється (стрілка)

Записатися на консультацію

  • Консультації проводяться в робочі дні, з понеділка по п'ятницю, з 8.30 до 16.30.
  • Консультації проходять на 8 поверсі будівлі Центру в консультативному кабінеті (в холі навпроти ліфта).
  • ДУ «НПЦЕНРХ НАМН України» - це державна установа, тому консультації проводяться БЕЗКОШТОВНО
  • У більшості випадків пацієнти чекають консультації не більше години. Тривалість консультації в середньому становить близько півгодини
    calendar
    captcha captcha

ТЕЛЕФОНИ

Ми будемо тримати вас в курсі свіжих новин

Ок

Щиро дякуємо за Ваш відгук, нам дуже приємно. Він з'язвиться на сайті одразу після модерації

Ок

Дякуємо! Наш спеціаліст зв'яжеться з Вами у найближчий час

Ок