Випадки комбінованого лікування артеріовенозній мальформації з застосуванням загально судинних ендоваскулярних та нейроендоваскулярних технологій.

Хворий Л. 43 р. Скарги на наявність пухлино подібного утворення в області правого ока з ознаками судинної пульсації. За даними ангіографії виявлена артеріовенозна мальформація (АВМ) з аневризмою в області АВМ. Особливістю даного клінічного випадку є те, що АВМ запитується з басейнів як зовнішньої так і внутрішньої сонної артерії.

Заповнення АВМ з басейна ЗСА

Заповнення АВМ з басейна ВСА

З метою лікування хворму першим етапом виконана ендоваскулярна емболізація АВМ в басейні зовнішньої сонної артерії шляхом суперселектівної катетерізації а. maxilaris катетером 4F з використанням загальносудинної ендоваскулярної технології. Емболізація АВМ емболами 200 мкр.

Катетерізація АВМ з басейна ЗСА

Емболізація АВМ з басейна ЗСА

Другим етапом виконана ендоваскулярна емболізація АВМ з басейну внутрішньої сонної артерії шляхом суперселектівної катетерізації а. ophtalmica потікокерованим мікрокатетром 2,5F з використанням нейроендоваскулярної технології. Емболізація АВМ n-бутил-цианокрилатний клей.

Катетерізація АВМ з басейна ВСА

Емболізація АВМ з басейна ВСА

В результаті проведенного ендоваскулярного лікування АВМ повністю закрита та виключена з кровотіку.

Контрольна ангіографія. Вузол АВМ оклюзірован як з сторони ЗСА так і з сторони ВСА

Застосування загально судинних ендоваскулярних та нейроендоваскулярних технологій дозволило покращити результати ендоваскулярного лікування хворих з судинними мальформациями нижніх кінцівок.

АВМ гомілки. Заповнювання з басейну міжкісткової артерії та задньої гомілкової артерії

А. 12 років. Мікрофістулезна АВМ лівої гомілки. З метою лікування виконана ендоваскулярна емболізація АВМ в басейні міжкісткової артерії шляхом суперселектівної катетерізації а. interossa катетером 4F з використанням загальносудинної ендоваскулярної технології. Емболізація АВМ емболами 400 мкр.

Емболізація АВМ в басейні міжкісткової артерії шляхом суперселектівної катетерізації а. interossa

Одночасно виконана ендоваскулярна емболізація АВМ з басейну задньої гомілкової артерії шляхом суперселектівної катетерізації гілки а. tibialis posterior мікрокатетром 2,5F з використанням нейроендоваскулярної технології. Емболізація мікроемболами 200 мкр. (рис 2.38, 2.39).

Емболізація АВМ з басейну задньої гомілкової артерії шляхом суперселектівної катетерізації гілки а. tibialis posterior мікрокатетром 2,5F з використанням нейроендоваскулярної технології.

В результаті проведенного ендоваскулярного лікування АВМ повністю закрита та виключена з кровотіку.

Контрольна ангіографія. АВМ повністю вимкнена з кровотіку.

Випадки ендоваскулярного лікування артеріовенозних мальформацій внутрішніх органів.

Випадок ендоваскулярного лікування вродженої АВМ легень.

Заслуговує уваги випадок ендоваскулярного лікування вродженої АВМ легень. Хворий Я. 19 років. Скарги на помірну задишку в спокої, що посилюється після фізичного навантаження. Задишка з дитинства. У грудні 2016 року госпіталізований в обл. лікарню за місцем проживання з підозрою на пневмонію. На рентгенограмі легень тінь в середньої третини лівої легені. Виконана КТ легенів. Поставлено діагноз АВМ легені зліва.

Рис. 2.41. КТ легенів. АВМ лівої легені

В ДУ «НПЦ ЕНРХ НАМНУ» 01.02.17 виконана ангіопульмонографія. Виявлено множинні а-в шунти між гілками легеневої артерії та легеневими венами в нижніх відділах лівої легені.

Ангіопульмонографія лівої легені. Множинні а-в шунти між гілками легеневої артерії та легеневими венами в нижніх відділах лівої легені.

З метою лікування 01.02.17 хворому виконана емболізація 4-х великих артеріовенозних шунтів лівої легені емболізаціоннимі спіралями «Торнадо» Сооk. Операція технічно успішна. Післяопераційний період протікав без особливостей. Відзначено поліпшення стану у вигляді зникнення задишки в спокої.

Емболізація 4-х великих артеріовенозних шунтів лівої легені емболізаціоннимі спіралями «Торнадо» Сооk
Невідкладна ендоваскулярна зупинка кровотечі при судинних мальформаціях.

Найбільш важким ускладненням судинних мальформацій, особливо артеріовенозних є кровотеча та крововилив. Зустрічаються випадки носових, щелепо-лицьових, шлунково-кишкових, матково-вагінальних кровотеч, гематурії, кровотеч з трофічних виразок, в залежності від місця розташування судинної мальформації. Ендоваскулярна емболізація є швидким, ефективним методом зупинки кровотечи.

Випадок ендоваскулярної зупинки кровотечі з трофічних язв АВМ в області вуха. Хворий К. 36 років. Скарги на деформацію правої вушної раковини, зміна кольору шкірних покривів мочки правого вуха с наявністю великих варикозних розширених вузлів з ознаками судинної пульсації і шуму. У січні 2017 року виникла кровотеча з варикозних вузлів. Виконано прошивання варіксів мочки вуха. Через тиждень рецидив кровотечі. За даними КТ-ангіографії Поставлено діагноз артеріовенозної мальформації.

Артеріовенозна мальформація мочки правого вуха. Кровотеча з варикозних вузлів

КТ-ангіографія. Артеріовенозна мальформація мочки правого вуха.

З метою діагностики хворому 06.03.17 виконана ангіографія ЗСА і ВСА справа. За даними ангіографії виявлено артеріовенозну мальформацію правого вуха з активним кровотіком і заповненням АВМ з басейну задньої вушної артерії праворуч. З метою лікування 06.03.17 виконана емболізація АВМ вушної раковини в басейні задньої вушної артерії праворуч емболами і емболізаціоннимі спіралями.

Ангіографія. Артеріовенозна мальформація мочки правого вуха.

Емболізація АВМ мочки правого вуха.

В результаті проведеної операції відзначено поліпшення стану у вигляді припинення кровотечі, зникнення судинної пульсації в зоні мльформаціі. Виписується в задовільному стані під спостереження судинного хірурга.

Записатися на консультацію

 • Консультації проводяться в робочі дні, з понеділка по п'ятницю, з 8.30 до 16.30.
 • Консультації проходять на 8 поверсі будівлі Центру в консультативному кабінеті (в холі навпроти ліфта).
 • ДУ «НПЦЕНРХ НАМН України» - це державна установа, тому консультації проводяться БЕЗКОШТОВНО
 • У більшості випадків пацієнти чекають консультації не більше години. Тривалість консультації в середньому становить близько півгодини
  calendar
  captcha captcha

ТЕЛЕФОНИ

  Ми будемо тримати вас в курсі свіжих новин

  Ок

  Щиро дякуємо за Ваш відгук, нам дуже приємно. Він з'язвиться на сайті одразу після модерації

  Ок

  Дякуємо! Наш спеціаліст зв'яжеться з Вами у найближчий час

  Ок