(Укр) Церебральна ангіографія

Извините, этот техт доступен только в “Украинский”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Церебральна ангіографія — це інвазивна процедура для візуалізації судин головного мозку. Вона проводиться шляхом введення контрастної речовини в кровоносну судину.

Зображення кровоносних судин називають ангіограмою (рис.1).

 

 

Рис.1. Ангіограма судин голови.

 

Техніка

У типовій процедурі ангіографії після знеболення виконують прокол артерії (стегнової, плечової, радіальної) і встановлюють порт (інтродьюсер), через який проводять довгий гнучкий катетер,  який під рентген контролем направляють в просвіт цільової судини та вводять контрастну речовину, щоб зробити судини видимим на рентгенівських знімках.

 

Ангіографію судин головного мозку проводять за допомогою методики, яка називається цифрова субтракційна ангіографія . Зображення в цьому випадку зазвичай робляться зі швидкістю 3 — 6 кадрів в секунду, що дозволяє лікарю оцінити потік крові через судини. Ця методика усуває кістки із зображення, тому видно лише судини, наповнені контрастною речовиною.

 

Після завершення процедури катетер разом з інтродьюсером виводяться з судинного русла, а місце проколу артерії або притискається вручну протягом 20-30 хв. з подальшим накладанням давлючої пов’язки, або зашивається спеціальним інструментарієм (оклюдером), щоб крихітний отвір в артерії закрився.

 

Які покази до церебральної ангіографії?

Дана процедура необхідна для виявлення або підтвердження патології  судин головного мозку, оцінки особливостей кровопостачання як головного мозку так і рясно васкуляризованих новоутворень . Саме церебральна ангіографія дає повне уявлення про патологію, особливості церебральної гемодинаміки і дозволяє чітко визначити тактику лікування.

 

Як слід готуватися до церебральної ангіографії?

Потрібно повідомити лікаря про всі ліки, які ви приймаєте, включаючи рослинні добавки. Перелічіть  алергію на медикаментозні препарати, контрастні речовини, якщо такі траплялися в житті.

Процедура проводиться в ендоваскулярній рентген операційній натще серце.

Перед обстеженням ви отримаєте конкретні вказівки щодо того, як готуватися, включаючи зміни графіку прийому ліків.

 

Жінки повинні завжди повідомляти свого лікаря перед проведенням обстження про можливу вагітность, грудне вигодовування та фазу менструального циклу. Якщо вагітній жінці дане обстження все таки необхідне, будуть вжиті додаткові запобіжні заходи для мінімізації опромінення дитини.

 

Відчуття  під час та після процедури церебральної ангіографії?

Якщо процедуру проводять під седацією, буде відчуватися сонливість.

Після введення контрастної речовини може відчуватися короткочасне тепло в басейні досліджуваної артерії, яке обумовлене рухом контрастної речовини по судинам.

Після обстеження пацієнт  має дотримуватися  ліжкового режиму протягом 6 годин, перш ніж піднятися на ноги.

Необхідно негайно повідомити лікаря, якщо після процедури виникло наступне:

 

 • слабкість або оніміння м’язів обличчя, рук або ніг
 • порушення мова
 • проблеми із зором
 • біль в місці проколу
 • запаморочення
 • біль у грудях
 • затруднене дихання
 • висипка
 • утруднення рухів кінцівки, де було проведено прокол

Ускладнення церебральної ангіографії

Ускладнення при церебральній ангіографії є рідкісними (менше 1% випадків) і включають алергічну реакцію на анестетик  або контрастну речовину, кровотечі або синці в місці проколу артерії. Більш серйозні ускладнення (емболія в мозкові артерії з виникненням інсульту) на сучасному етапі розвитку ендоваскулярної хірургії є казуістично рідким явищем у світовій практиці.

Додаткові ризики

Алергія на контраст. З сучасними контрастними речовинами ризик виникнення важкої реакції становить менше одного випадку на 80 000 обстежень.

Записаться на консультацию

 • Консультации проводятся в рабочие дни, с понедельника по пятницу,с 8.30 до 16.30.
 • Консультации проходят на 8 этаже здания Центра в консультативном кабинете (в холле напротив лифта).
 • ГУ «НПЦЭНРХ НАМН Украины» – это государственное учреждение, поэтому консультации проводятся БЕСПЛАТНО
 • В большинстве случаев пациенты ждут консультации не больше часа. Длительность консультации в среднем составляет около получаса
calendar
captcha captcha

ТЕЛЕФОНЫ

  Мы будем держать вас в курсе свежих новостей

  Ок

  Спасибо за Ваш отзыв, нам очень приятно. Он появится на сайте сразу после проверки

  Ок

  Спасибо! Наш специалист свяжется с Вами в ближайшее время

  Ок